Direct naar navigatie

Burgemeesters in Vlaardingen

Door: Stadsarchief Vlaardingen

De meesten onder ons kennen, meestal zonder zich daarvan bewust te zijn, flink wat namen van Vlaardingse burgemeesters. Deze zijn te lezen op diverse straatnaamborden in de stad. Zo leeft burgemeester Pieter Karel Drossaart voort in de VOP terwijl Alfred Alex Josef Marie van Lier verbonden is aan het plein voor station Vlaardingen Oost.

Burgemeesters in Vlaardingen. Er waren er velen. Vóór de Franse bezetting had de stad er zelfs twee tegelijk; één burgemeester, gekozen door de baljuw en één door de schout of de ambachtsheer. Na de omwenteling in 1813 kreeg Vlaardingen een zogeheten 'president' als hoofd van het stadsbestuur. In 1824 trad een nieuw reglement in werking. Vanaf dat moment veranderde de benaming 'president' weer in 'burgemeester'

Een overzicht vanaf het jaar 1824 tot heden van de burgemeesters van Vlaardingen:

3 april 1824 – 1 november 1850 (van
25 juni 1813 tot 3 april 1824 president)                                                                 Hendrik Ludwijn van Linden van den Heuvell
geb. Vlaardingen  31 januari 1785
ovl. ’s-Gravenhage 6 februari 1854

29 oktober 1850 – 25 april 1858
Henricus Petrus van der Drift
geb. Vlaardingen 4 september 1794
ovl. Vlaardingen 25 april 1858

17 juni 1858 – 15 juni 1883  
Pieter Karel Drossaart
geb. Vlaardingen 17 mei 1812
ovl. Vlaardingen 18 oktober 1883

1 augustus 1883 – 7 november 1894 
jhr. Balthazar Willem Theodorus Falck
geb. Gouderak 6 september 1851
ovl. Vlaardingen 7 november 1894

1 januari 1895 – 1 augustus 1904 
Richard Adolphe Verploegh Chassé
geb. Batavia 10 augustus 1841
ovl. Vlaardingen 1 augustus 1904

15 november 1904 – 18 november 1927
Pier Pruis
geb. Harlingen 15 augustus 1867
ovl. Vlaardingen 18 november 1927

1 februari 1928 – 15 februari 1938
Arnoldus van Walsum
geb. Krimpen a/d IJssel 30 januari 1890
ovl. Gorssel 30 oktober 1957

1 mei 1938 – 6 mei 1943  
Meindert Cornelis Siezen
geb. Alkmaar 26 februari 1881
ovl. Meppel 1 maart 1961

10 juli 1943 – 5 mei 1945   
Willem Hansen
geb. Amsterdam 10 november 1892
ovl. Hardenberg 26 januari 1975

5 mei 1945 – 31 december 1946 
Meindert Cornelis Siezen
geb. Alkmaar 26 februari 1881
ovl. Meppel 1 maart 1961

1 januari 1947 – 1 april 1975
Jan Heusdens
geb. Bodegraven 17 maart 1910
ovl. ’s-Gravenhage 17 december 1986

1 mei 1975 – 1 januari 1982
Willem Adrianus Kieboom (PvdA)
geb. Rotterdam 13 juli 1918
ovl. Holten 2 september 1991

16 april 1982 – 1 september 1992
Alfred Alex Josef Marie van Lier (PvdA)
geb. ’s-Gravenhage 20 augustus 1927
ovl. Vlaardingen 7 oktober 2005

1 september 1992 – 1 februari 2002
Lambertus Willem Stam (PvdA)
geb. Koog a/d Zaan 6 mei 1938
ovl. Schiedam 11 september 2010

1 februari - 15 mei 2002 (waarnemend burgemeester)
Leendert Vleggeert (PvdA)
geb. Gouderak 31 januari 1931
ovl. Waddinxveen 18 juli 2014
      
15 mei 2002 – 1 januari 2014
Tjerk Petrus Joseph Bruinsma (PvdA)
geb. Nijmegen 31 oktober 1951

1 januari 2014 - 1 augustus 2014 (waarnemend burgemeester)
Herman Bastiaan Eenhoorn (VVD)
geb. Groningen 14 september 1946

4 augustus 2014 - 9 januari 2017 (waarnemend burgemeester)
Adriaan Bert Blase (PvdA)
geb. Eindhoven 14 april 1959

9 januari 2017 - heden 
(Annemiek) Anna Maria Matthea Jetten (PvdA)
geb. Belfeld 18 juli 1963

 

 

 

Reacties